Polkupyörän ajotietokone, Atom 🙂

Seuraa pyöräilysi tärkeimmät tiedot yhdellä vilkaisulla!

  • Langaton tiedonsiirto – helppo asennus​
  • Näyttää nopeuden, matkan ja ajan​
  • Automaattinen virrankatkaisu säästää paristoa

Atomin ajotietokone seuraa pyörälenkkiäsi tarkasti ja huolehtii siitä, ettei yksikään kilometri jää kirjaamatta. Näytöltä näet helposti niin keskinopeuden, matkan kuin kellonajankin – ja voit vaikka yrittää rikkoa omia ennätyksiäsi seuraavalla kierroksella. Langaton rakenne takaa nopean ja siistin asennuksen.
Lue lisää >>

Säästä
5 €

24,90
norm. 29,90
19,84 alv 0 %

Heti omassa varastossa 8 kpl! Kun tilaat nyt, lähetämme maanantaina

Lisää tuote vertailukoriin

Yli 95 € tilauksiin ilmainen toimitus!

Pikatoimitus alkaen 4,90 €

Tämä Atom-merkkinen polkupyörän ajotietokone on suunniteltu sinulle, joka haluat tietää enemmän jokaisesta polkaisusta. Kompakti ja kevyt ajotietokone näyttää kaikki oleelliset tiedot selkeästi valaistulta näytöltä: ajonopeuden (sekä nykyisen, keskinopeuden että huippunopeuden), kuljetun matkan, ajoajan, lämpötilan, kokonaisajan sekä tietenkin kellonajan.

Nopeustoiminnot eivät ole vain nippelitietoa – ne auttavat sinua seuraamaan kehitystäsi ja motivoivat parantamaan suoritustasi. Voit haastaa itsesi rikkomaan eilisen keskinopeuden tai painaa menemään niin, että huippunopeus saa jo hymyn huulille. Olitpa sitten aktiivinen spandekssankari tai satunnainen sunnuntailenkkeilijä, tämä ajotietokone on juuri sopiva treenikaveri joka seuraa sinua uskollisesti kilometristä toiseen.

Laite mittaa tiedot pinnoihin kiinnitettävän magneetin ja haarukkaan kiinnitettävän vastaanottimen avulla. Tiedonsiirto toimii pientaajuusradiotekniikalla, joka takaa helpon asennuksen ja luotettavan mittauksen. Automaattinen virrankatkaisu säästää paristoa, ja LED-taustavalo helpottaa lukemista hämärässäkin.

Ominaisuudet:

  • Toimii CR2032 paristolla joka sisältyy toimitukseen
  • Mitat 4,4 x 6 x 1,85 cm
  • Toiminnot:
    • Nopeus
    • Kellonaika
    • Matkan mittaus (metriikka)
    • Ajoaika
    • Lämpötila
    • Skannaustoiminto
    • Pyöräasetukset
    • Automaattinen päälle/pois kytkentä
    • LED-taustavalo näytössä

    
  Kasper H. 09.04.2025

Pyöräillessä on kiva nähdä oma ajonopeus ja senhän tämä ajotietokone näyttää erittäin hyvin!

    
  Reijo M. 07.04.2025