
“Auton pesu onnistui loistavasti tällä kintaalla! Kinnas oli pehmeä ja sillä sai hyvin pestyä ahtaatkin paikat.”
-Matias K.

Tilaa heti omasi. Ă—
- Kaksipuolinen mikrokuitukinnas tehokkaaseen pesuun
- Erittäin pehmeä ja hellävarainen maalipinnalle
- Konepestävä ja uudelleenkäytettävä​
Meguiars Hybrid Wash Mitt pesukinnas on uusi innovatiivinen hanska, joka sopii täydellisesti yhteen uuden Meguiarsin Hybrid Ceramic Wash & Wax -pesuaineen kanssa. Kintaalla saat pestyä auton pinnat tehokkaasti ja samalla hellävaraisesti. Lue lisää >>
2 €
15,86 alv 0 %
Heti omassa varastossa 37 kpl! Kun tilaat klo 13 mennessä, lähetämme tänään
Tuotekoodi: X210200
Yli 95 € tilauksiin ilmainen toimitus!
Pikatoimitus alkaen 4,90 €
Kinnas oli erittäin pehmeä ja mukava kädessä!
Hyvä kinnas auton pesuun! Aikaisemmin tullut käytettyä vain perinteistä sientä mutta taidankin jatkossa käyttää vain kinnasta. Kinnas pysyi hyvin kädessä ja peseminen sillä oli miellyttävää.
Auton pesu onnistui loistavasti tällä kintaalla! Kinnas oli pehmeä ja sillä sai hyvin pestyä ahtaatkin paikat.
Hybrid Wash Mitt -pesukintaassa on kaksi erilaista värieroteltua puolta. Pesu-puoli on pehmeää chenille mikrokuitua, jonka avulla pinttynytkin lika irtoaa hellävaraisesti pyörteitä jättämättä. Plyysikankainen pinnoitus-puoli taas soveltuu erinomaisesti Hybrid Ceramic SiO2 Boostin tasaiseen levittämiseen pesun aikana muodostaakseen auton pinnalle vahvan vettä hylkivän beading-suojan. Kinnas sopii erinomaisesti myös muidenkin pesuaineisen kanssa.
Kintaan muotoilu ja materiaali tekevät siitä erittäin mukavan käyttää. Se istuu hyvin käteen ja liukuu vaivattomasti ajoneuvon eri pinnoilla, myös ahtaammissa kohdissa kuten peilien ja puskurien ympärillä. Kintaan sisällä oleva joustava vuorikangas pitää sen tukevasti kädessä pesun aikana, ja reilunkokoisena se nopeuttaa koko pesu-urakkaa merkittävästi.
Korkealaatuista ja konepestävää pesukinnasta voi lämpimästi suositella myös muille pesu- ja hoitoaneille kun vaaditaan parasta mahdollista välineistöä.
Ominaisuudet:
- Soveltuu sekä esipesuun että käsinpesuun
- Pehmeä ja turvallinen maalipinnoille
- Kestävä rakenne, joka kestää toistuvaa käyttöä
- Sopii autoille, moottoripyörille ja veneille
- Mukava istuvuus ja hyvä hallittavuus
Kinnas oli erittäin pehmeä ja mukava kädessä!
Hyvä kinnas auton pesuun! Aikaisemmin tullut käytettyä vain perinteistä sientä mutta taidankin jatkossa käyttää vain kinnasta. Kinnas pysyi hyvin kädessä ja peseminen sillä oli miellyttävää.
Auton pesu onnistui loistavasti tällä kintaalla! Kinnas oli pehmeä ja sillä sai hyvin pestyä ahtaatkin paikat.